Loading...

جلسه هم اندیشی ششمین نمایشگاه ساختمان پایدار، طراحی نما و ایمنی با حضور مدیرعامل منظرسازان آتیس برگزار شد

دوشنبه 23 آبان 1401
فضای سبز و منظر
1801

 

 

جلسه هم‌اندیشی که به منظور تعیین خط مشی محتوایی رویداد، با حضور مدیران و دست‌اندرکاران برگزارکننده با پوشش رسانه‌ای امروز یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱ الی ۱۲ به میزبانی مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان(صما) در ساختمان این مجتمع رسانه ای برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مسعود جوادی مدیر بازرگانی مجتمع رسانه‌ای صما ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت این برنامه اولین جلسه از سری هم اندیشی ها در خصوص ساختمان پایدار، نما و دکوراسیون داخلی و ساختمان ایمن است که به دلیل برگزاری ششمین همایش نمایشگاه ساختمان پایدار،چهارمین نمایشگاه و همایش نما و دکوراسیون داخلی و اولین همایش ایمنی که با همراهی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران  از ۹ تا ۱۱  آبان در بوستان گفتگو  برگزار می شود. وی  تاکید کرد:  در صما تلاش ما این است که بتوانیم بااستفاده از پتانسیل انجمن های مختلف محتواهای مناسب  و تخصصی مانند کارگاه ها و پنل ها برای نمایشگاه ها جهت فرهنگسازی تولید کنیم.

در ادامه این جلسه سعید ظریف مدیرعامل صما  و دبیر علمی همایش های صما از استقبال گسترده از همایش های صما طی سالهای گذشته گفت که ۳۵ کارگاه آموزشی در همایش ساختمان پایدار سال گذشته در مصلی تهران برگزار شد. وی همچنین به همایش های برگزار شده طی سال جاری در اصفهان، تبریز و مشهد اشاره کرد و گفت تلاش ما فرهنگسازی برای ارتقای ساخت و ساز در ایران با کمک سازمان نظام مهندسی و شهرداری  است. پایداری ساحتمان و ایمنی از مباحث کلیدی است که به کمک انجمن های فعال در این حوزه می توان این مضامین را پیش برد. ظریف خاطر نشان کرد حضور سازمان نوسازی در همایش امسال یکی از فرصت های مناسب برای همه دغدغه مندان صنعت ساختمان است.

ریاحی مدرس و مشاور حوزه ایمنی و عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران سخنران بعدی مراسم بود که به اهمیت جایگاه ایمنی در صنعت ساختمان در حوزه طراحی و اجرا و بهره مندی پرداخت . وی گفت متاسفانه در ایران مباحث ایمنی در ساختمان هایی که به بهره برداری رسیده اند اصلا مورد توجه نیست. امیدواریم با کمک انجمن ها بتوانیم کارگاه هایی در این حوزه ارائه کنیم. رویکرد سازمان نظام مهندسی بحث بهره گیری از انجمن هاست اصولا نظام مهندسی براساس ظرفیت انجمن ها شکل گرفته است و نگاه ما در حال حاضر فقظ معطوف به نمایشگاه نیست بلکه تلاش ما تدوین قوانینی که با کلیه ذی نفعان برای افزایش ایمنی ساختمان است. در همایش ساختمان پایدار و ایمنی تمامی شهردارن تهران و نواحی حضور خواهند داشت تا بتوانیم مباحث ایمنی از طراحی تا اجرا و بهره برادری را جز ضوابط قابل اجرا مدون کنیم.

کاظمی بازرس اصلی انجمن انبوه سازان استان تهران در این جلسه بیان کرد: در بحث نما شاهد قانون گریزی هستیم و به همین دلیل سیما و منظر شهری ما در هم ریخته است. وی در بخش دیگر سخنانش به حوادث محیط کار ناشی از عدم رعایت ایمنی در ایران اشاره کرد و گفت ۴۵ درصد این حوادث در بخش ساختمان رخ می دهد. و ۴۱ درصد آن سقوط از ارتفاع است که نشان می دهد مبحث ایمنی در ایران چقدر مغفول مانده است.

ذورالفقاری دبیر تعاونی انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه های فولادی در ادامه جلسه بیان کرد: اداره استاندارد تنها به استاندار بودن کیفیت سازه های فولادی در زمان تولید تاکید دارد و براساس ان نیز ما در این زمینه کار کرده ایم و تنها سازندگانی که فولاد انان استاندارد لازم را برخوردارند عضو تعاونی هستند. اداره استاندارد باید استانداربعد از نصب را نیز مد نظر داشته باشد تا ما هم بتوانیم به این مسئله توجه کنیم هرچند که چنین دغدغه ای داریم اما دست ما با تصویب قانون باز می شود.

شکوری رئیس انجمن سنگ ایران به عنوان سخنران بعدی گفت: این انجمن آمادگی برگزاری کارگاه تخصصی در همایشهای صما را دارد  وی تاکید کردد می توانیم برای سازندگان اموزش نصب خشک برگزار کنیم و از اقدامات گوناگون در راستای انتقال تجربه کشورهای مختلف را در بخش نما، پایداری وایمنی داریم.

مولایی قره ای  نایب رئیس  اول اتحادیه ایمنی و آتش نشانی گفت انجمن ما ارتباط خوبی با سازمان آتش نشانی  و استاندارد دارد و می توانیم کارگاه های مناسبی  برای سازندگان جهت ارتقای ایمنی ساختمان ها برگزار کنیم.

سخنگوی دیگر مراسم گیلانی عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران بود که به نبود تخصص لازم در ساخت روف گاردن ها و استفاده از گیاهانی که احتمال سقوط بر سر رهگذارن دارند و ایجاد بحران های گرمایی و آب صحبت کرد و افزود ما شاهد حوادث زیادی در فضاهای سبز مانند پارک ها هستیم و در تمامی این زمینه ها می توانیم در همایش های صما کارگاههای تخصصی برگزار کنیم.

آرام دبیر انجمن صنفی کارفرمایی معماری و دکوراسیون در ادامه مراسم به این نکته اشاره کرد که هرچند ایجاد آگاهی از مباحث ایمنی ، پایداری و نمای وزین لازم است اما کافی نیست و ما نیاز به تدوین قوانین با ضمانت اجرایی داریم و امیدواریم که این جلسات در نهایت باعث شود که انجمن های فعال در حوزه صنعت ساختمان بتوانند در کنار هم برای ارتقای پایداری ، ایمنی و بهبود نمای شهری در ایران قوانین لازم را با سازمان های ذی ربط تدوین کنند. وی همچنین آمادگی این انجمن را برای برگزاری کارگاه های تخصصی در همایش های صما اعلام کرد.

آخرین سخنران این مراسم سلماسی مدیرعامل انجمن مدیریت ساخته ها بود که علاوه بر توضیح درباره ساختار این انجمن و ارتباطی که با انجمن های  فعال در این حوزه در سایر کشورها دارد به بحث اتاق بحران در بلندمرتبه ها و ایجاد مسیرهای برای فرار هنگام آتش سوزی در این ساختمان ها پرداخت. مدیرعامل انجمن مدیریت ساخته ها نیز به اهمیت آگاه سازی و ظرفیت این انجمن برای برگزاری کارگاه و پنل تخصصی جهت جریان سازی برای ارتقای ایمنی و پایداری اشاره کرد.

این اجلاس با حضور انجمن شرکت‌های خدمات انرژی ایران، انجمن تولیـدکنندگان مواد شیمیایی صنعت ســاخــتــمـــــان ایـــران، انجمن تولیدکنندگان دروپنجره ایران، انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان سیستم‌های تهویه مطبوع ایران، انجمن سنگ ایران، انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های بازرسی فنی و آزمایش‌های غیرمخرب، انجمن انبوه سازی، انجمن صنفی کارفرمایی طراحی،معماری، دکوراسیون داخلی وخارجی ساختمان شهر تهران، انجمن سازه های فولادی ایران، انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران، انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای ایمنی و مهندسی حریق، انجمن صنفی کارفرمایان سیستم ساختمانی قاب‌های سبک فولادی سردنورد شده (lsf)، انجمن نگهداری و تعمیرات ایران و انجمن صنفی تولیدکنندگان و فن آوران صنعتی برگزار شد.

جدیدترین مطالب
تماس با ما

آدرس:تهران خیابان شریعتی . خیابان ظفر .کوچه صبر پلاک ۱ واحد ۶

تلفن: 02122925963 - 02122374680

پست الکترونیکی روابط عمومی شرکت: [email protected]