Loading...

خدمات نگهداری پروژه های منظر و فضای سبز

دوشنبه 26 تیر 1396
فضای سبز و منظر
4149

اقدامات نگهداری و مدیریت  منظر یکی از مهم ترین بخش های جرفه مهنذسی منظر و فضای سبز است که برای  تضمین سلامت  و عملکرد کاربری فضای سبز و منظر  ضروری است.  در علم منظر، آنچه بیش از نگهداری حایز اهمیت است، توجه به مفهوم مدیریت است به آن معنا که  در دوره طراحی و اجرا می بایست به مقوله نگهداری نیز توجه شود و پارامترها و تکنیک های تسهیل کننده امر نگهداری از پیش تعریف شوند. به عنوان مثال گیاهانی که نگهداری آن ها به کود شیمیایی و آفت‌کش‌ها، میار ندارد، برای طراح ایده آل هستند که می بایست در هنگام طراحی این موارد مشخص گردد. با این وجود در اکثر مواقع، از شرکت های نگهداری فضای سبز زمانی استفاده می شود که فضا طراحی و اجرا شده است . از این رو شرکت ای نگهداری می بایست دارای تجربیات و کیفیت هایی باشند که انجام فرآیند نگهداری را تسهیل نماید و باعث بهره وری بیشتر فعالیت ها، کاهش هزینه ها و ازایش کیفیت محیطی شود.

شرکت منظرسازان آتیس به جز وظایف عمومی که در حوزه نگهداری فضای سبز توسط شرکت های مختلف صورت می پذیرد که از آن جمله می توان به نگهداری بر اساس تقویم باغبانی، هماهنگی های روزانه با ناظر، مدیریت اکیپ اچرایی و کارگران نگهداری  اشاره نمود، دارای خلاقیت ها و ابتکاراتی است که فعالیت های این شرکت را از سایر شرکت ها متمایز می سازد. 

از دیدگاه شرکت منظرسازان آتیس، اصل موضوع نگهداری از فضای سبز و منظر  احترام و اهمیت به "نگهداری پایدار سایت" است که برخی از مهم ترین رئوس آن عبارتند از:

1-سیاست‌های مدیریت تلفیقی آفات و استفاده از کودهای شیمیایی ارگانیک سازگار با شرایط خاک سایت

2-کمپوست سازی و تبدیل ضایعات ارگانیک به کودهای شیمیایی در داخل خود سایت

3-ساخت سازه‌های برای تسهیل امر نگهداری طراحی کنید. نیاز‌های فضایی ماشین آلات نگهداری که مورد استفاده قرار خواهد گرفت را شناسایی و اندازه و فضاهای سازه‌ها را مطابق آن تنظیم کنید.

4-هارد اسکیپ هایی  را که بدون پوشش و سیلرهای سمی قابل نگهداری هستند، مشخص کنید.

5-جایگزینی ماشین آلات نگهداری با مصرف سوخت فسیلی با ابزار دستی در صورت امکان و  استفاده از ماشین آلات با راندمان  سوخت بالا

6-جایگزینی گیاهان نامناسب سایت با گیاهان مقاوم و کم نیاز ضمن احترام به اهداف اولیه طراحی

7-کاهش میزان آب مصرفی سایت با استفاده از تکنیک های پربازده نگهداری و توجه به آبیاری هوشمند

8-تلاش در جهت برقراری تعامل با بهره برداران پروژه به منظور بهره برداری از اصل مشارکت به منظور ارتقای بهره وری مدیریت و نگهداری سایت.

9-تلاش در جهت استفاده مجدد از محصولات دور ریختنی سایت و کاهش حجم ضایعات  

10-نظارت بر عملکردو ارزیابی  فضای سبز و منظر پس از کاربری(POE) به منظور شناسی کمبودها و مشکلات سایت، شناسای نقاط چالش آفرین و برنامه ریزی برای مناسب سازی آن ها

همچنین شرکت کمظرسازان آتیس این توانایی و تجربه را دارد که در صورت تمایل کارفرمایان نسبت به تهیه برخی اسناد و دستورالعمل ها برای برگزاری مناقصه نگهداری در سایت های ویژه اقدام نماید. این راهنماها و دستوراعمل ها  به تضمین عملکرد مداوم سیستم‌های پایدار سایت کمک می‌کند و تا حد بسیار زیادی مانع از ایجاد چالش بین کارفرما و شرکت نگهداری می شود. از جمله این اسناد می توان به موارد ذیل اشاره نمود

  • طرفی که مسئولیت  تصمیمات مدیریتی و  نگهداری به عهده اوست.
  • گروهی که  عملیات نگهداری را اجرا می کند.
  • جدول و تقویم زمانی  نگهداری، فهرست  وظایف و فهرست ثبت‌ روزانه وظایف انجام شده .
  • اطلاعاتی درباره تکنیک‌های نگهداری خاص هر فناوری و ماده‌.
  • دستورالعمل‌های بازیافت یا انهدام ضایعات.
  • مشخصات مواد نگهداری قابل قبول مانند پاک‌کننده‌ها، ، آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها، و حشره‌کش‌ها.
  • برداشت های میدانی و تدوین اسناد برگزاری مناقصه های نگهداری مانند برآورد قیمت، وضعیت گیاهان و مبلمان های موجود در سایت.  

 

جدیدترین مطالب
تماس با ما

آدرس:تهران خیابان شریعتی . خیابان ظفر .کوچه صبر پلاک ۱ واحد ۶

تلفن: 02122925963 - 02122374680

پست الکترونیکی روابط عمومی شرکت: [email protected]